Q Racing Team trénuje v Itálii.
 
Na společný trénink do Itálie se vydali jezdci českého Q Racing Teamu. Trojice jezdců ve složení Stanislav Vašíček, Martin Venhoda a Kristýna Vítková by měla být na tréninku do konce měsíce. Společně s nimi vyrazil také jejich trenér Jiří Vašíček, který si před pár lety prošel školou Michala Kadlečka. Co potřebují vypilovat a jak se jim tam trénuje?
 

Jak se vám v Itálii trénuje?

Standa: Trénuje se mi úplně skvěle, protože se můžu věnovat jenom motorkám. Zdejší tratě jsou velmi dobře připravené a můžu se tady porovnávat s nejrůznějšími jezdci z celé Evropy.

Martin: Tak trénuje se tu dobře. Jsou tu pěkné tratě a teplo, zatím! Myslím, že k zimní přípravě už tak nějak patří sem vyrazit.

Kristýna: Moc ráda jezdím trénovat před začátkem sezóny do Itálie. Doma je ještě zima a tady jsou krásné podmínky pro motokros.

 

Jak dlouho tam budete a na jakých tratích budete trénovat?

Standa: Máme v plánu být v Itálii měsíc, ale všechno se to bude odvíjet podle situace a taky podle počasí, které tady není vždy příznivé. Občas máme problém najít tratě, na kterých se dá jezdit, protože tady teď hodně prší, takže se nedá určit, na jakých všech tratích budeme trénovat.

Martin: V Itálii budeme takovou dobu, co nám počasí dovolí, ale věříme, že to vyjde do konce tohoto měsíce. Tratě zde střídáme, zatím jsme díky počasí nejčastěji v Mantově.

Kristýna: Vypadá to, že tu budeme měsíc.

 

Na co se budete zaměřovat při trénincích?

Standa: Každý trénink se snažíme přizpůsobit tomu, v jakém stavu je trať. Někdy trénujeme úseky, někdy rychlost a jindy jízdy.

Martin: Nejdříve se musím dostat zpátky do mé rychlosti, po tom co jsem dlouho nejezdil. Ale určitě to jsou nájezdy do zatáček a poté jejich průjezd.

Kristýna: V tréninku se musím zaměřit na techniku a především hlavně na zatáčky.

Připravila: Anna Dojčánová

Foto: Stanislav Vašíček, Kristýna Vítková