Q Racing Team se vrací na scénu.

A to ve velkém stylu. Má totiž ambice bodovat na mistrovství světa. Hlavní členkou týmu je Kristýna Vítková, která má v plánu účast právě na mistrovství světa a určitě bude chtít obhájit domácí titul. Martin Venhoda předá týmu zkušenosti získané ve světě, které nabyl díky předchozímu angažmá v Belgii. Trojici jezdců doplní Standa Vašíček, který letos skončil celkově čtvrtý na MMČR Juniorů.

 

„Kde se vzal Q Racing Team? V roce 2006 jsem z mladické divokosti, možná snad i nerozvážnosti, za pomoci své manželky založil Q Racing. Za který již v minulosti jezdili jezdci, kterými jsou Patrik Liška, Ruda Weschta či Jiří Vašíček. Jak běžel čas, tak jsem svou energii věnoval výstavbě nového sportovního areálu v Horním Slavkově a s opatrností se věnoval mladšímu synovi Stanislavovi Vašíčkovi,“ zmiňuje majitel týmu Stanislav Vašíček st.

 

„Dnes je Standa v ideálním závodním věku, a tak jsme se rozhodli se do motokrosu pořádně opřít. Nejprve jsme zkusili štěstí v belgickém týmu, kde se věci nevyvíjely dle našich představ. Začal jsem pro Standu tedy připravovat potřebné zázemí u nás doma. Z médií jsem se dozvěděl o ukončení spolupráce Kristýny Vítkové a Jirky Čepeláka. Oslovil jsem ji a nabídnul naše tréninkové prostředí a s tím také podporu při účasti na MS. Martinovi Venhodovi skončila smlouva v Belgii a nic nebránilo k obohacení našeho týmu. Martin u nás bude za aktivní pomoci Motokrosové školy Radka Tomana, s kterým jsme našli společnou představu o Martinově budoucnosti. Oba kluci tedy budou náš tým a také Českou republiku reprezentovat na ME a MMČR. Kristýna samozřejmě na již zmíněném MS a MMČR,“ doplnil Vašíček ke složení týmu.

 

Mladý český talent Martin Venhoda už v průběhu sezóny sdělil, že letošní rok je jeho posledním na stopětadvacítce. V příštím roce ho tak uvidíme na čtyřtaktní dvěstěpadesátce na závodech MMČR, ADAC a EMX250.

 

„Díky pandemii Covid-19 nebylo možné pokračovat s belgickým NR83, tak jsem se vrátil do České republiky a budu zde mít podporu od svého trenérského štábu – Motokrosovaskola a Q Racing Team. Byl jsem s nimi už předtím, než jsem odešel do Belgie. Nyní pouze vyměníme KTM za Husqvarnu. Na nové motorce se cítím dobře. Líbí se mi čtyřtaktní motor, který má více síly, takže to je pro mě lepší. Ve třídě EMX250 je velká konkurence, takže to bude těžké. Příští rok bych chtěl bodovat v EMX250, být v nejlepší desítce na ADAC a doufám, že budu bojovat o pódium v českém šampionátu. Chtěl bych poděkovat týmu NR83 a rodině Renkensových za všechno, co pro mě minulý rok udělali a také děkuji všem, kteří mi pomohli. Samozřejmě chci poděkovat mé rodině, Radku Tomanovi, Stanislavu Vašíčkovi a všem co mě podporují,“ řekl ke změně Martin Venhoda.

 

Převzato z : MOTOLEVEL.COM

Připravila: Anna Dojčánová
Zdroj: Q Racing Team, Martin Venhoda
Foto: Q Racing Team
23.11.2020