Před startem .... Matterley Basin

Tak jsme se dočkali, v sobotu konečně všechno opět vypukne! Po krátké zimní přestávce otevře na oblíbeném okruhu v anglickém Matterley Basin britská Velká cena tříd MXGP a MX2 letošní motokrosové mistrovství světa, doplněné úvodními závody evropského mistrovství tříd EMX 125 a EMX Open.

Koho budeme tipovat na první letošní vítěze? Budou jimi Tim Gajser, Maxime Renaux, Jeremy Seever, nebo Ruben Fernandéz v královské třídě a Jago Geerts, Tom Vialle, Kay De Wolf nebo Roan Van De Moosdijk ve dvěstěpadesátkách? Ale palce budeme držet i našim závodníkům, a bude jich na startu úvodního závodu celá řada! V mistrovství světa třídy MX2 bude opět bojovat o místo na slunci Petr Polák, letos v belgickém týmu JM Honda Racing. V mistrovství Evropy stopětadvacítek budeme věřit na výrazné výsledky Julka Mikuly, který do Anglie přijíždí čerstvě ověnčen druhým místem ze španělského juniorského mistráku. A vedle něj bude chtít svou pověst výrazné mladé naděje potvrzovat Víťa Marek, první celou sezónu na ”velkém” motocyklu.

Kategorie EMX Open je jakousi malou MXGP pro soukromé jezdce a slibuje i letos zajímavou podívanou. Má v návaznosti na mistrovství světa vypsánu řadu závodů a dočká se tím jistě slušné pozornosti. Pozornost jí tradičně věnují i naši zkušení závodníci a tak na soupisce účastníků prvního závodu najdeme členy Osička týmu Tomáše Kohúta, Martina Krče a Šimona Jošta, Dušana Drdaje a taky Stanislava Vašíčka a Martina Venhodu z týmu Q Racing. Ve dvoudenním harmonogramu závodů mají doplňkové třídy svoje místa v závěru prvního a úvodem druhého dne. Už v sobotu odpoledne tak můžeme všem našim klukům držet palce!