JAN ŠVANDRLÍK

Můj první kontakt vůbec co se týče vůně benzínu jsem prý měl někdy mezi prvním a druhým rokem, kdy táta jezdil na silniční motorce. Vždy, když měl motorku venku z garáže, tak jí túroval a já stál za ní. Prý jsem ani neuhnul a nasával vůni z výfuku a pak mě vždy vozil na nádrži po ulici. A to prý se mnou jezdil i po zadním kole . Ale tohle mamka neví 🙂

Co se týče samotného mého ježdění, tak jsem sám začal jezdit přesně ve 3 letech na mé narozeniny na benzínové čtyřkolce  a ihned na to na YAMAHA PV 50. Vzápětí na to mi táta ihned koupil první KTM 50, na které jsem hodně jezdil v hale u Ládi Terešáka v Málkově.

Tam jsem nabíral první zkušenosti z reálným motokrosem.

Dva měsíce před mými 5 narozeninami, v roce 2013, jsem absolvoval první motokrosové závody, kde jsem se poprvé viděl s kamarádem Julkem Mikulou. Od té doby už jsem začal vnímat reálný motokrosový svět a  každoročně jezdil velké světové závody MX Masterkids konané ve Verdunu Francii.

Jako ČR jsme se tam umístili na 1.místě před všemi národy. Tuším že tam byli z celého světa, ale já se tam vždy naháněl s kamarádem Víťou Markem. Jednou byl první on a jednou já. Vždy ve spolupráci s mým trenérem a kamarádem Petrem Masaříkem. Nesmím vynechat i úplně mého prvního oficiálního trenéra Mílu Rožce (kromě taťky)

V roce 2017 jsem přesedlal na větší kubaturu 65 ccm, a rok na to jsem se zúčastňoval i MX EURO, kde jsem jezdíval i okolo 7 .místa v naší zoně.

Bohužel tento rok 2018 byl pro mě nejenže i hodně krásný jezdecky (byl jsem vicemistr ČR, jediný jsem dokázal prohánět Víťu Marka), a také i osudový úraz, který mě vyřadil z motokrosu cca na 2 roky, a já se už nikdy nechtěl vrátit do sedla motorky. Kdo mě zná,ví co jsem si vytrpěl, co moji rodiče pro mě v té době dělali a starali se o mě. MOC JIM ZA TO DĚKUJI).  Ale s pomocí rodiny, kamarádů a trenérů jsem zpět, a opět jsem usedl na motorku. Na kubaturu 85ccm v roce 2020, kterou jsem sedlal do dnešního roku 2022,kde jsem taktéž jezdil i MX EURO, a do konce jsem se při velkém MMČR MOTOKROSU v Klukách umístil na 3. místě. Byl to moc krásný zážitek, pro který má smysl dělat tento náročný a doopravdy krásný sport. MOTOKROS.

Teď jsem už začal trénovat na 125 ccm. Tak uvidíme. To už je velký a dospělý motokros. Držte mi palce. Pracuji na tom, abych byl vždy v pořádku v cílích, a hlavně fér a rychlým jezdcem, kamarádem a to nejen v depu.

Momentálně  se připravuji na další sezonu 2023 pod vedením Petra Bartoše a už na ní moc těším.

Motokros je pořád mojí láskou, kterou od dětství byl, a bude napořád.