MMČR Kluky 2023

Jako druhý podnik MMČR se uskutečnil na technické trati v jihočeských Klukách u Písku.
Zde nás zastoupil David Widerwill ve třídě 85ccm, Jan Švandrlík 125ccm, a ve třídě 250ccm startoval Stanislav Vašíček s Martinem Venhodou.

David Widerwill nám udělal radost když postoupil do závodů z kvalifikačního prvního místa, kde potom také vybojoval v prvním závodě první místo a v druhém závodě 3. místo.
Celkově se tedy David umístil na druhé pozici.

Jan Švandrlík se kvalifikoval z 33. pozice.
V prvním závodě dojel jako třicátý, ale v druhém závodě si bohužel přivodil zranění a odstoupil od závodu.
Jenda zatím sbírá cenné zkušenosti ve velkých závodech.

Co řekl Stanislav Vašíček o sobě a o průběhu závodu?
.
“ Druhý podnik mistrovství republiky máme za sebou a odvážím si velice smíšené pocity. Trať mi sedla už od rána, což se prokázalo už v kvalifikaci když jsem zajel 4 čas, což byla úplná pecka.

1. jízda začala startem na 3 místě, ihned jsem se dostal do slušného tempa, dostal se po 2 kolech na 2 místo a už bojoval o první. Bohužel mě potkal pád a spadl jsem asi na 8 místo, pomalu jsem se už začal probojovávat dopředu, ale v tom jsem upadl po druhé.. takže v cíli nakonec 11.

2. jízdu jsem také začal na 3 místě, opět jsem měl dvě kola parádní tempo kdy jsem si dokázal vybudovat i veliký náskok asi 4 sekundy za 2 kola. V tu chvíli jsem ale zase upadl. Naštěstí jsem to rychle zvedl a nakonec si dojel ještě pro pěkné 6 místo.

I přesto, že je to jeden z mých vůbec nejlepších výsledků a hlavně výkonů, tak jsem měl na víc. Ale jdeme dál.“

 

Martin Venhoda opět potvrdil svoje kvality a stabilní výkon kdy obsadil 4.místo v obou závodech.